facebook

Diskusia - Hlásenie č. 380

?.?.2024 ?:?

27.4.2024 som bol v práci na nočnej smene a približne v čase 20:00 som z tretieho poschodia zbadal silno žiariaci svetlý bod na oblohe striebornej farby (priložené foto). Objekt s určitosťou nebol osvetlovaný snkom, keďže to už bolo tesne nad horizontom a zapadalo a nemohlo to byť ani lietadlo, aj keď ich v danej oblasti lieta veľa, keďže objekt sa podľa môjho odhadu pohyboval nad Rakúskom kde je v tom smere aj letisko Schwechat. Lenže objek nezanechával za sebou žiadnu stopu, kondenzačné čiary.... celé hlásenie

Dátum pridania: 14.05.2024 21:09

Diskusia k hláseniu

Počet príspevkov: 2
AN - 06.06.2024 16:45
V prílohe chýba v texte spomenuté "(foto v prílohe)"! A ešte niečo k predchádzajúcemu textu. Je reálne takýto reflektor lietadla pozorovať 30 sek. Náhle zmiznutie sa pritom dá vysvetliť napr. zmenou smeru lietadla, alebo jeho vypnutím.

AN - 06.06.2024 16:33
Letiace lietadlo nemusí vždy zanechávať kondenzačnú stopu. Viac krát som býval v "letiskovom hoteli" na najvyššom poschodí, a lietadlá pristávali smerom na mňa. Je to zvláštny "svetelný" dojem. Novšie lietadlá už zrejme majú silné pristávacie LED reflektory s dobrou optikou. Pri vhodnej zhode okolností môže byť takýto svetelný zážitok spôsobený pristávajúcim alebo štartujúcim lietadlom so zapnutým reflektorom aj na veľkú vzdialenosť. Je to jedna z možností. Iné možnosti to však nevyvracia, ani nepopiera!

Pridať príspevok

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásenýStránka: [1]

Dnes je Utorok
25. 6. 2024

Zmeniť tému


Prihlásenie

Prihl. meno

HesloRegistrácia


Anketa

Videli ste UFO?

Áno: 3481 ľudí


Nie: 2562 ľudí


Spolu hlasovalo:
6043 ľudí


Pozorovali ste UFO, či iný nezvyčajný jav? Svoje pozorovanie môžete nahlásiť tu!


UFO klub Zlín

Asociácia UFO Bádatelov

BestUbytovanie.eu - Ubytovanie na Slovensku

Bezplatná inzercia - auto-moto, elektro, nehnutelnosti, práca, služby, šport, zvieratá