facebook

Vývoj mozgu v budúcnosti


 

Túto tému som zvolil najmä preto, lebo som nedávno počul jednu novinku z oblasti výskumu ľudského mozgu. A tou bolo, že vedci objavili v ľudskom mozgu impulzy, ktorými možno ovládať elektrické prístroje so softwarom.

Takže teraz Vám prinášam svoj názor (zamyslenie) na vývoj ľudského mozgu v budúcnosti.

Ľudstvo v minulosti pomaly nachádzalo v sebe určité možnosti, ktoré nás odlišovali (aj odlišujú :-)) od zvierat. Ako všetci vieme pračlovek začal opracovávať kameň aby z neho zostrojil ostrejší nástroj, ktorým by mohol ľahšie zabiť zviera. Tu sa, myslím, pohlo prvé koliesko, ktoré sa dodnes točí. Človek začal logicky uvažovať. Neskôr vzniklo aj prvé morálne cítenie, tým že praľudia začali pochovávať svojich mŕtvych druhov.

Odvtedy sa udialo mnoho ďalších vecí ohľadom vývoja mozgu, vynašlo sa kvantum vynálezov, zdokonalilo sa logické uvažovanie a tak ďalej. O tomto by sa dalo hovoriť celé hodiny a zapísať tisícky strán. Jednoducho sa kedysi dávno začal rozvíjať potenciál ľudského myslenia a dodnes tento vývoj neskončil. Skončí sa však vôbec niekedy?

Súčasnosť. Každý deň počúvame o vynájdení niečo nového, poprípade zdokonalení starého. A to z rôznych oblastí nášho života. A to všetko zásluhou ľudského mozgu. A pritom nevyužívame ani polovicu svojich schopností!

Človek teda nevyužíva celý svoj mozgový potenciál. Prečo?

No môj názor je takýto: Evolúciou sa „odomknú" dosiaľ zablokované časti ľudského mozgu.

Vo svete však existujú isté výnimky. Niektorí ľudia dokážu predpovedať budúcnosť, liečiť choroby iba holými rukami, čítať myšlienky, majú niekoľkonásobne lepšiu pamäť ako iní a pod. Nič z tohto však nie je potvrdené. Ale ak to je pravda, vyplýva z toho, že niektorým jedincom sa tieto časti mozgu už odblokovali.

Na začiatku som spomínal, že som počul o tom, že je možné ovládať software myšlienkami. Osobne si myslím, že skôr ako by nám evolúcia otvorila naše mozgové vymoženosti, odomkneme si ich aj sami. Alebo si ich sami prirobíme. Táto veda sa nazýva biometria. Je to vzájomné kombinovanie organických a umelých zložiek. Teda že človek môže mať robotické časti tela. Predpokladám, že v blízkej budúcnosti sa biometria stane súčasťou bežného života ľudí. V hlavách nám pribudnú mikročipy a vysielače. Tie nahradia mobilné telefóny, učenie, slová a mnoho iného. Získame telepatické a telekynetické schopnosti. Tak načo hovoriť, keď si môžme čítať myšlienky?

Časom, po niekoľkých generáciách, umelé a prírodné zložky splynú v jednu. A ľudia sa s týmito schopnosťami budú rodiť. Tak sa to napríklad stalo v populácií nosorožcov. Dlhodobým pytliačením a teda odrezávaním rohov nosorožcom sa narodilo pár mláďat už bez svoj prirodzeného rohu. Predpokladám, že toto je naša budúcnosť.

Tu by sa mal už vývoj zastaviť. Za predpokladom, že sa zastaviť môže. Alebo sa stane niečo úplne iné...

Ľudia si budú môcť čítať myšlienky. Každý bude vedieť, čo si o ňom myslí druhý. Nevyvolá to konflikty? Myslím, že určite! Možno, že časom človek prestane vnímať svoje vnútorné pocity, pretože ich bude vedieť každý a povie si: „Tak načo sa na to sústrediť?!". Stane sa bezcitným. A tým príde o to, čo získal ako prvé.

Môže sa teda evolúcia zvrátiť a uberať sa opačným smerom?

To ukáže iba čas...

 


Obrázky k článku


Kategória: UFO
Dátum: 06.04.2010 23:27
Pridal: SerialCrash
Zobrazené: 9675 krát

Diskusia

V diskusii niesú žiadne príspevky

Pridať príspevokČlánky

Dnes je Streda
21. 10. 2020

Zmeniť tému


Prihlásenie

Prihl. meno

HesloRegistrácia


Anketa

Videli ste UFO?

Áno: 2817 ľudí


Nie: 1919 ľudí


Spolu hlasovalo:
4736 ľudí


Pozorovali ste UFO, či iný nezvyčajný jav? Svoje pozorovanie môžete nahlásiť tu!


UFO klub Zlín

Asociácia UFO Bádatelov

UFO, záhady, vesmír, paranormálne javy - www.mysteria.sk
BestUbytovanie.eu - Ubytovanie na Slovensku

Bezplatná inzercia - auto-moto, elektro, nehnutelnosti, práca, služby, šport, zvieratá